(For English & French please read below.)
Dünyanın ilk dijital mankeni ve influencerıyla tanışın: Lil Miquela ve Shudu Gram!19 yaşındaki “dijital kişi” Lil Miquela yarı Brezilyalı, yarı İspanyol ve Los Angeles’ta yaşıyor. Moda markalarıyla işbirliği yapan Miquela, Chanel, Proenza Schouler, Supreme, Vetements ve Vans gibi markaları 3 boyutlu vücudunda taşıyor. An itibariyle Instagram’da 866K, Facebook’ta 39K, Youtube’ta 15K takipçisi bulunan Miquela, modellik ve müzisyenlik yapıyor. Ağustos 2017 yılında Spotify’da en çok dinlenen 8. şarkı “Not Mine”ın sahibi olan Miquela, modellik kariyerinde de emin adımlarla ilerliyor.Fotoğrafçı Cameron James-Wilson tarafından yaratılan Shudu Gram ise dünyanın ilk dijital mankeni olma özelliğini taşıyor. Instagram’da an itibariyle yaklaşık 87K takipçisi bulunan Shudu, Rihanna’nın Puma ile çıkardığı Fenty Beauty kozmetik markasının da ruju için modellik yaptı. Fenty Beauty’nin resmi hesabından paylaşılan gönderi yaklaşık 217K beğeni aldı.
Meet the world’s first digital mannequin and influencer: Lil Miquela and Shudu Gram!19-year-old “digital person” Lil Miquela lives in Los Angeles. Cooperating with fashion brands Miquela carry brands like Chanel, Proenza Schouler, Supreme, Vetements and Vans on her 3D body. As of now, Miquela, who has 866K in Instagram, 39K on Facebook and 15K on YouTube works as a model and musician. Miquela’s song “Not Mine” placed on 8th place in the most listened song of Spotify in August 2017. Created by photographer Cameron James-Wilson, Shudu Gram is the world’s first digital mannequin. Shudu, which currently has about 87K followers in Instagram, has also modeled for Fenty Beauty, Rihanna’s collab’ cosmetic brand with Puma. Shudu’s post shared from Fenty Beauty’s official account received about 217K of likes.
Rencontrez le premier mannequin numérique et influenceur du monde: Lil Miquela et Shudu Gram!Lil Miquela, 19 ans, «personne numérique» vit à Los Angeles. En coopération avec les marques de mode Miquela portent des marques comme Chanel, Proenza Schouler, Supreme, Vetements et Vans sur son corps en 3D. À l’heure actuelle, Miquela, qui a 866K abonnés sur Instagram, 39K sur Facebook et 15K sur YouTube, travaille comme mannequin et musicien. La chanson de Miquela “Not Mine” s’est placée à la 8ème place de la chanson la plus écoutée de Spotify en août 2017.Créé par le photographe Cameron James-Wilson, Shudu Gram est le premier mannequin numérique au monde. Shudu, qui a actuellement environ 87K abonnés sur Instagram, a également modelé pour Fenty Beauty, la marque de cosmétiques collab ‘de Rihanna avec Puma. Le post de Shudu partagé du compte officiel de Fenty Beauty a reçu environ 217K de likes.

Courtesy of Lil Miquela & Shudu Gram

Dünyanın ilk dijital mankeni ve influencerıyla tanışın: Lil Miquela ve Shudu Gram! 19 yaşındaki “dijital kişi” Lil Miquela yarı Brezilyalı, yarı İspanyol ve Los Angeles’ta yaşıyor. Moda markalarıyla işbirliği yapan Miquela, Chanel, Proenza Schouler, Supreme, Vetements ve Vans gibi markaları 3 boyutlu vücudunda taşıyor. An itibariyle Instagram’da 866K, Facebook’ta 39K, Youtube’ta 15K takipçisi bulunan Miquela, modellik ve müzisyenlik yapıyor. Ağustos 2017 yılında Spotify’da en çok dinlenen 8.